CODE WEEK 2024

CODE WEEK 2024 (14 – 27. Октобра) – oве године обележавамо бројним активностима у оквиру редовне наставе предмета информатика и рачунарство као и секције програмирања. Почињемо блоковским програмирањем - коришћењем платформе HOUR OF CODE, занимљив изазов за мале будуће програмере. Ученици 5.разреда су показали висок ниво логичког размишљања и за то добили дигиталне сертификате. Ученици 6.разреда користе Микробит како би програмирали дигитални беџ са именом, и учествују у прављењу паноа који ће бити користан млађим разредима да се упознају са врстама алгоритама и програмом Скреч.
ДЕЧЈА НЕДЕЉА - СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Дечју недељу обележавамо сваке прве седмице у октобру и сматрамо је једном од најважнијих у току школске године. Ево како су је обележили одељења 6/2, 7/1, 5/1, 6/1 и 7/3, са својим одељењским старешинама Дијаном Андрејић, Невеном Јанићијевић, Мајом Радовановић, Драганом Богдановић Јовановић и Снежаном Васиљевић. ротеклу Дечју недељу обележили су и ученици одељења 5/3, 6/3, 5/4 и 7/2 са својим одељењским старешинама Маријом Срзентић, Чаславом Лепојевићем, Владимиром Орбовићем и Јасмином Милосављевић.
ДЕЧЈА НЕДЕЉА - 8. РАЗРЕД

Овако су наши осмаци у оквиру својих одељења обележили Дечју недељу под слоганом "Ја сам дете, имам план- толеранција и љубав за сваки дан!" са својим одељењским старешинама Мирјаном Матић Радосављевић, Душицом Дојчиновић, Владаном Матејићем и Сашом Микићем.
СВЕТСКИ ДАН МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА

Поводом обележавања 10. октобра, Светског дана менталног здравља, наставница биологије Снежана Васиљевић и психолог школе Јелена Миленковић реализовале су радионицу са Ђачким парламентом и Вршњачком тимом.
Угледни - немачки језик

Ако вам кажемо да су нам се школом орили гласови Влатка Стефановског, Слободана Тркуље, Маризе, групе Манескин, Фредија Меркјурија и групе Квин, Шабана Бајрамовића, Индиле, Констракте, Гордане Стојићевић, Таркана, групе Азукар Морено, Дивне Љубојевић и многих других, помислили бисте да смо у школи организовали некакву забаву. И били бисте у праву! Наша наставница страних језика Дијана Андрејић повела нас је на чаробно музичко пропутовање кроз 27 земаља света на свом угледном часу којим је обележен Европски дан језика. Ученици одељења 6/2 су уживали погађајући 20 европских и седам светских језика на којима су испеване композиције, сазнавши притом и понеку занимљивост о сваком од њих.
Boravak 2024-25

Дан пешачења

У склопу Слободних наставних активности, а у оквиру Дана пешачења 21.09. 2024. са слоганом Корак ближе здрављу, ученици 4. разреда наше школе су са својим учитељицама организовали шетњу.
Дан пешачења 2024.

Ученици наше школе данас су направили мали корак али веома значајан. Учествовали су у акцији обележавања Дана пешачења 2024. под слоганом " Корак ближе здрављу".Поред дружења и уживање у прелепом септембарском сунцу били су у прилици и да нешто науче од представника планинарског друштва "Рунолист" и волонтера Црвеног крста Јагодина. Заједно са својим наставницима физичког васпитања и биологије прешли су руту " Бела стаза" , мало уморни али пре свега срећни, задовољни и здрави!
ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО У КАРАТЕУ

КРОС 2024 - КОЛОНИЈА

На Кросу РТС-а ученици са Колоније 1. и 2. разред девојчице: 1. место Николија Бањац I/5 2. место Милена Фуфуљевић II/4 3. место Лена Ђорђевић II/4 1. и 2. разред дечаци: 1. место Алекса Андријевић II/4 2. место Вукашин Јозић I/5 3. место Лука Петрињац 1/5 3. и 4. разред девојчице: 1. место Станојковић Сара III/4 2. место Мила Марисављевић IV/4 3. место Драгана Савић IV/4 и Петра Зувић III/4 3. и 4. разред дечаци: 1. место Михајло Максимовић IV/4 2. место Марко Лукић IV/4 3. место Виктор Стоиљковић III/4