Our Innovative Journey to Learning: STEAM

STEAM пројекат

Датум: 02. April 2024 20:01 Категорија: новости

На поднетом завршном извештају о спровођењу пројекта ,,Our Innovative Journey to Learning: STEAM“
са референтним бројем 2020-1-UK01-KA229-078999_3, као и на додатној документацији коју смо  послали
током његове анализе пројекат је оцењен на следећи начин.
Извештај о целокупном пројекту је у његовом наративном делу обрадила надлежна национална
агенција Велике Британије .
Анализу финансијског дела извештаја,односно достављене документације, спровела је Фондација Темпус.
Анализом завршног извештаја и додатне документације утврђено је да је да су активности  током пројекта
у трајању од три године успешно спроведене .

Датум: 28. Oktobar 2021 22:14 Категорија: новости

Сајам науке - STEAM пројекат

На данас одржаном САЈМУ НАУКЕ ученици шестог, седмог и осмог разреда и наставнице Јасмина Милосављевић (физика) и Мирјана Матић Радосављевић (хемија) представили су нашим гостима разноврсне експерименте из ХЕМИЈЕ: слоновска паста, дух из боце, хемијски камелеон, ротирајуће јаје, вештачки снег, изолација ДНК из банане, магично млеко, лава лампа, плаво зелени пламен... и из ФИЗИКЕ: Питагорина чаша, математичко клатно, преламање светлости, закон акције и реакције, стрма раван, лимун као батерија, Теслин трансформатор, нивои густине, балон у тегли, електрични паук, електролиза...

Датум: 28. Oktobar 2021 22:04 Категорија: новости

Данас су ученици шестог, седмог и осмог разреда под менторством својих наставница Јасмине Милосављевић (физика) и Мирјане Матић Радосављевић (хемија) нашим гостима представили свој Сајам науке. Кроз разноврсне експерименте показали су практичну примену теоријских знања која су стекли кроз ова два предмета. Наши пројектни партнери нису крили одушевљење овим несвакидашњим садржајима.https://youtu.be/A7_PE71N9Gg

ПОСЕТА ЧАСОВИМА - СТЕАМ пројекат

Данас су наши пројектни партнери обишли часове математике (Драгана Гвозденовић 5/4, Часлав Лепојевић 8/2), физике (Александар Орлић, физичка секција), хемије (Мирјана Матић Радосављевић 7/1), историје (Владимир Орбовић, историјска секција) и информатике (Душица Дојчиновић, презентација о употреби микробита у настави). Настава је одржана двојезично, на енглеском и српском језику. Пројектни партнери су са часова изашли пуни дивних утисака и похвалили све ученике и колеге за труд уложен у реализацију часова. Овом приликом су могли да упореде наш наставни програм са наставним програмима својих земаља.

Креативност у STEM-u, предавање STEM удружења из Београда. Прво предавање данас одржала нам је Александра Иконов из СТЕМ удружења на тему Креативност у СТЕМ-у. Уживали смо радећи разне експерименте заједно са нашим пројектним партнерима. #erasmus #steameducation
#turkey #spain #poland #czechrepublic #england #serbia #choir #welcome

ПРОЈЕКАТ - ПРВИ ДАН ПОСЕТЕ

Датум: 26. Oktobar 2021 10:49 Категорија: новости

Данас је био први у низу дана у којима ћемо угостити своје пројектне партнере из Турске, Шпаније, Чешке, Пољске и Енглеске у оквиру пројекта "Our Innovative Journey to Learning - STEAM". Наши ученици су им пожелели добродошлицу једном несвакидашњом приредбом! #steameducation
#turkey #spain #poland #czechrepublic #england #serbia #choir #welcome #erasmus

Our international project.Our Innovative Journey to Learning
Од 25. до 29 .10.2021. угостићемо наше пројектне партнере из Турске, Шпаније, Пољске, Енглеске и Чешке. Добро нам дошли!
Welcome

Од 1. децембра смо у новом међународном пројекту мобилности Our Innovative Journey to Learning: STEAM. Земље учеснице су Енглеска, Пољска, Чешка, Шпанија,Турска и Србија.

У
 оквиру овог пројекта наши ученици правили новогодишње честитке које ће бити послате на адресе школа осталих земаља учесница

Стигле новогодишње честитке од другара из Турске и Чешке!!!

Danas se Svetosavska himna orila širom Evrope! Drugarima smo predstavili Svetog Savu i njegov značaj za naš narod i školstvo u okviru međunarodnog projekta "Our Innovative Journey to Learning".