Дан града Јагодине

Датум: 22. Oktobar 2019 16:42 Категорија: новости

Поводом 17.октобра Дана ослобођења, град Јагодина је традиционално на свечаној седници Скупштине града доделио друштвена признања најбољим ученицима основних и средњих школа, спортистима који су постигли запажене резултате на домаћој и међународној сцени, организацијама и удружењима. Поносни смо што су међу награђенима и четири наша ученика.
• Теодора Ђорђевић, ученица осмог разреда ОШ „Милан Мијалковић“, за одличан успех и остварене резултате на такмичењима од општинског до окружног ранга из хемије, као и за освојено прво место на државном такмичењу у авиомоделарству. И наши бивши ученици:
• Јелена Петровић, свршена ученица четвртог разреда ЕТШ „Славка Ђурђевић“ и ђак генерације, за одличан успех и остварене резултате на такмичењима на којима је успешно представљала школу, освајањем трећег места на републичком такмичењу из рачуноводства и осмог места на такмичењу истог ранга из енглеског језика у јакој конкуренцији филолошких стручних школа.
• Милица Чикарић, члан карате клуба „Хаи-кен“, репрезентативка Србије у каратеу и државни првак Србије. Карате тренира од пете године живота и до сада је освојила око 100 медаља на домаћим и међународним такмичењима, међу којима је најзначајнија бронзана медаља на европском првенству. Пет година државни је првак у катама без забележеног пораза на државним првенствима и Купу Србије. Паралелно, велики успех постиже и у музичкој каријери, где је као финалиста интернационалних музичких такмичења на националним телевизијама успешно промовисала свој родни град.
• Дејан Срећковић, члан клуба „Блацк Хорнетс“, стандардни репрезентативац Србије у америчком фудбалу. Освајач је златне медаље на Балканском првенству и сребрне медаље на јуниорском Европском купу. Од 2018. године наступа за сениорску репрезентацију Србије и двоструки је државни првак Србије са својим клубом, где је два пута проглашен за МВП играча првенства.
Још једном им честитамо на награди са жељом да се и на даље поносимо што су ученици баш наш школе

Дан здраве хране

Датум: 17. Oktobar 2019 09:15 Категорија: новости

16.10.2019. је у нашој школи кроз пројектну наставу обележен Дан здраве хране на иницијативу наставнице биологије Весне Вујадиновић, у сарадњи са наставницама страних језика, Ксенијом Илић и Невеном Обрадовић.

Програм је започет представљањем ученика 5. и 6. разреда у оквиру такмичења у погађању назива намирница (воћа и поврћа) на енглеском и немачком језику, а затим су ученици 7. и 8. разреда представили лековите биљке и њихове карактеристике уз усмено излагање, Power Point презентацију и послуживање биљних чајева.
Програм је обогаћен штандовима са храном којом су се ученици послужили након програма и  на чијој припреми  се посебно захваљујемо ученицима и њиховим родитељима.

СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Фотографија корисника ОШ

ЛЕКОВИТО БИЉЕ

МЛАЂИ РАЗРЕДИ

Фотографија корисника ОШ

Маскенбал - Дечја недеља

Датум: 10. Oktobar 2019 18:12 Категорија: новости

Млађи ученици су били вредни и маштовити, маскенбал је био диван. Опширније можете погледати на нашој фејсбук страници.

видео 1

видео 2

ћФотографија корисника ОШ "Милан Мијалковић", Јагодина

Панои - млађи разреди

Датум: 07. Oktobar 2019 21:22 Категорија: новости

Ученици млађих разреда су били вредни и добили смо доста дивних паноа поводом обележавања Дечје недеље.

Дечја недеља

Датум: 07. Oktobar 2019 21:11 Категорија: новости

Активности за ученике млађих и старих разреда поводом Дечје недеље!

"Ноћ истраживача"

Датум: 29. Septembar 2019 12:35 Категорија: новости

У петак 27.9.2019. ученици старијих разреда наше школе са наставницима физике, хемије, бологије и информатике посетили су "Ноћ истраживача" у холу гимназије "Светозар Марковић".
За суботу 28.9. планиран је квиз на коме такође учествују ученици наше школе... Желимо им много успеха.

"Безбедност у саобраћају"

Датум: 26. Septembar 2019 22:47 Категорија: новости

У понедељак 23.9. представници Црвеног крста су одржали предавање првацима на тему "Безбедност у саобраћају"!
I/2 и I/3

БЕЗБЕДНОСТ У САОБРАЋАЈУ

Датум: 25. Septembar 2019 22:00 Категорија: новости

ПРИЈЕМ ПРВАКА

Датум: 25. Septembar 2019 21:56 Категорија: новости

У понедељак 2.9. 2019. приређен је свечани пријем првака у фискултурној хали школе. Њихов први дан у школи улепшали су приредбом старији другари.

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 28. Avgust 2019 16:00 Категорија: новости

Школска година 2019/20. почиње у понедељак 2.9.2019.године.
Прваци долазе нешто пре 9.00 због приредбе за пријем првака.
Млађи разреди крећу у школу преподне у 8.00, а старији у поподневној смени.
Часови поподне крећу у 12.45 часом одељенског старешине.
Ученицима и наставницима желимо срећан почетак и успешну нову школску годину!