Достигнућа

Национални Дан књиге

Датум: 28. Februar 2020 19:09 Категорија: новости

Поводом Националног Дана књиге, ученице Талиа Илић, Лана Ашанин и Ива Милановић, у сарадњи са библиотекаром школе Драганом Станковић , направиле су пано на ову тему. Такође у фебруару месецу се обележава и светски Дан читања наглас, тако да су поменуте ученице урадиле пано за овај догађај.
                                 Фотографија корисника ОШ

Такмичења - општинско физика

Датум: 26. Februar 2020 10:23 Категорија: Достигнућа

22.03.2020. одржано је опшинско такмичење за предмет Физика на коме су наши ученици остварили следеће резултате:
Ивона Милошевић-друго место
Ања Јовановић-прво место
Сергеј Мијајловић-треће место
Андреа Николић-треће место
Миљана Петровић-треће место
Алекса Веселиновић-похвала
Честитамо ученицима и њиховој наставници Јасмини Милосављевић.

Такмичења - општинско страни језици

Датум: 26. Februar 2020 10:10 Категорија: Достигнућа

22.02.2020.одржано је такмичење за предмет Немачки језик на коме је наш ученик Никола Симић заузео друго место.Честитамо Николи и његовој наставници Дијани Андрејић.

23.02.2020.одржано је и општинско такмичење за предмет Енглески језик на коме је наш ученик Никола поново заузео друго место.Честитамо Николи и његовој наставници Драгани Јовановић.

ПРОДУЖЕЊЕ РАСПУСТА

Датум: 12. Februar 2020 14:49 Категорија: новости

Обавештавамо ученике и родитеље да је одлуком Министра просвете а у циљу превенције ширења грипа. зимски распуст продужен до 24.02 2020.Први наставни дан у другом полугодишту је 21.02.2020.Старији разреди су те недеље у преподневној смени а млађи разреди у поподневној.

Обука запослених у образовању

Датум: 04. Februar 2020 17:14 Категорија: новости

Први дан зимског распуста :ОШ "М.Мијалковић"-Обука запослених у образовању за примену образовних стандарда и самовредновање рада установа

Фотографија корисника ОШ "Милан Мијалковић", Јагодина

Зимски распуст

Датум: 02. Februar 2020 23:22 Категорија: новости

За ученике почиње Зимски распуст 3.2.2020. године и трајаће до 14.2.2020.

Због спајања са Даном државности после распуста нерадан је и понедељак 17.2.2020. године.

После распуста млађи разреди крећу преподне а старији поподне по устаљеном распореду.

Родитељски састанци биће одржани у четвртак 6.2.2020. године у терминима:

од 1. до 4. разреда  -  17.00 часова
од 5. до 8. разреда  -  18.00 часова

Ученицима желимо да се одморе и проведу занимљив и испуњен распуст.

Састанак представника основних школа поморавског округа

Датум: 02. Februar 2020 22:35 Категорија: новости

Наша школа је била домаћин састанка представника основних школа поморавског округа - предавање и примери добре праксе: Обогаћени једносменски рад примери, добре праксе.

Фотографија корисника ОШ

Фотографија корисника ОШ        Фотографија корисника ОШ

Наступ нашег хора у ОШ "Горан Остојић"

Датум: 02. Februar 2020 22:33 Категорија: Достигнућа

Наступ хора ОШ "Милан Мијалковић" у ОШ "Горан Остојић" поводом обележавања школске славе "Свети сава"

ВИДЕО

Предавање о штетности дуванског дима

Датум: 02. Februar 2020 22:29 Категорија: новости

Данас јe у просторијама Црвeног крста у Јагодини,одрзано прeдавањe о штeтности дуванског дима на насe здрављe.Прeдавац јe била др Маја Миловановиц, и дирeкторка Црвeног крста Тања Ристиц.Прeдавању су присуствовали и уцeници осмог разрeда нашe школe.

Фотографија корисника ОШ "Милан Мијалковић", Јагодина       Фотографија корисника ОШ "Милан Мијалковић", Јагодина

Одложена академија поводом Дана школе

Датум: 02. Februar 2020 22:27 Категорија: новости

Због великог броја ученика који због болести нису у могућности да учествују у приредби којом обележавамо Дан школе одлучили смо да исту одложимо за друго полугодиште.О накнадном трермину благовремено ћемо обавестити све заинтересоване.