ДАН ШКОЛЕ 2023

БЕЗБЕДНОСТ

У оквиру пројекта "Заједно и безбедно кроз детињство", нашу школу су посетили ватрогасци ПУ у Јагодини и одржали првацима предавање на тему "Безбедност деце у ванредним ситуацијама".
Mobilnost u Španiji

Лепо изненађење током петодневне мобилности био је свечани дочек представника свих земаља пројекта од стране школских и градских власти, као и школске заједнице. Ученици и предшколци су представили шпанске игре, песме и обичаје, а затим су нам разведени по објекту. Наставници школе Есцола Ллуис Вивес користе савремене методе, форме и наставна средства – сваки ученик има свој иПад током наставе. Образовање у основној школи је холистичко и прилагођено индивидуалним предиспозицијама ученика. Наставне методе у школама не само да треба да буду прилагођене потребама детета, већ и да развијају способност за рад у групи и промовишу креативност. Током мобилности наставници су учествовали у радионицама под називом: „СТЕАМ витх Мицро:битс“, „Унапређење креативности технологијом“ и отвореним часовима, где су ученици презентовали различите апликације помоћу којих развијају своје технолошке вештине и користе их у раду на часу. Апликације које вреди препоручити укључују: Боок Цреатор, Епиц!, Инспиратион, Лигхтбот, Спарк Пост, Плотагон, Пуппетпалс, Сциенце Јоурнал и Пицеду. Посета школи протекла је у веома лепој и пријатељској атмосфери. Сви су показали велику креативност током радионица и унапредили своје језичке и технолошке вештине. Мобилност је била веома интензивна. Поред посете школи, могли смо да се уверимо и какав је рад у вртићу базиран углавном на Монтесори методи, Валдорф педагогији и педагогији Рудолфа Штајнера. Осим рада у објекту, било је времена и за разгледање. Посетили смо Барселону, где су нам приказане Гаудијеве стамбене куће, трг Каталонија, катедрала Санта Марија дел Мар, лука и многа друга прелепа места. Посетили смо замак у Кастелдефелсу и упознали се са обичајима и традицијом овог града. Током путовања стекли смо нове језичке и организационе компетенције, упознали се са културом европских земаља и страним образовним системима. Европски едукатори су поделили добре праксе, разменили искуства и успоставили контакте са људима из других земаља. Путовања су нам дефинитивно проширила видике у погледу коришћења страног језика, у погледу рада уз коришћење информационо-комуникационих технологија, што је посебно важно у ери образовања на даљину, као иу погледу рада са ученицима са индивидуалним образовним потребама. . Сви учесници пројекта добили су сертификате о завршеним курсевима и ЕУ Еуропасс документ који потврђује вештине стечене у оквиру европских образовних путева.
Mobilnost u Poljskoj

– 31. јануара – 4. фебруара 2022. године одржан је још један међународни пројектни састанак у оквиру двогодишњег програма Еразмус+ пројекта „Наше иновативно путовање до учења: СТЕАМ“, којим координира Агњешка Корнас-Зубер из комплекса школа и вртића у Бжезници. . За то време угошћени су наставници из пет партнерских земаља: Турске, Србије, Шпаније, Велике Британије и Чешке. С обзиром да је циљ пројекта, између осталог, развијање интересовања и вештина у области науке, учесници састанка су истраживали свет науке, откривајући да наука може бити фасцинантна, лака за разумевање, а учење може бити забавно. истовремено
БАЗАР ХРАНЕ

Чланови биолошке секције 5. и 6. разреда, заједно са наставницом биологије, организовали су "Базар хране" поводом Светског дана здраве хране. На трпези су били плодови јесени свежи, суви или у облику џемова, слатка, компота, ајвара. Ученици су уживали у дегустацији воћа и поврћа као и у прављењу намаза од ајвара и џемова.
CODE WEEK 2023

EU Code Week је иницијатива која има за циљ да свима приближи кодирање и дигиталну писменост на забаван и привлачан начин… Ученици 5.разреда су се на забаван начин упознали са основама блоковског програмирања кроз примену Микробита.
ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ

Дан здраве хране су обележили и прваци наше школе укусним здравим залогајима
ПОСЕТА ШКОЛИ 11.МАЈ

Дечја недеља ~ Велико срце деце Србије Посета ученика нижих разреда другарима школе ,,11. мај". Хвала на дивном дружењу и гостопримству
УКРАШАВАЊЕ ДВОРИШТА

Дечја недеља се у нашој школи традиционално обележава и цртањем кредом у школском дворишту. Двориште нам је украшено шареним бојама првака и другака. До прве кише
ОТВОРЕНА ВРАТА - ДЕЧЈА НЕДЕЉА

Дечја недеља ~ Дан отворених врата Хвала свим родитељима на предивном дружењу и креативним идејама!!!