Угледни час из географије

Датум: 04. April 2022 19:07 Категорија: новости

Угледни час из географије, наставник Саша Микић и одељење 7-3. Наставна јединица: Природне одлике Северне Америке - рељеф, клима, воде.

Угледни час - " Импресионизам и експресионизам"

Датум: 02. April 2022 21:17 Категорија: новости

Угледни час наставнице музичке културе Ксеније Милошевић и наставника ликовне културе Владана Тодоровића на тему " Импресионизам и експресионизам" одржан је у 8-3 одељењу.

Угледни час - Природа и друштво- Електрична проводљивост материјала

Датум: 02. April 2022 12:01 Категорија: новости

Угледни час - Природа и друштво- Електрична проводљивост материјала
одељење 4/2, учитељ- Виолета Стошић
Час је одржан применом проблемске наставе, учењем путем открића, методе практичних и експерименталних радова .

ЧИТАЛАЧКИ КЛУБ

Датум: 20. Mart 2022 11:01 Категорија: новости

Док чекамо пролеће, наш школски читалачки клуб ради пуном паром. Овог пута је, по жељи чланова клуба, на реду било гласно читање бајки. Ученици су учествовали у анализи онога што су чули, а потакнути бајкама и веома живо водили разговоре на различите теме. Читајмо, читајмо, читајмо... то је наша порука са овог састанка клуба!

"Засади дрво"

Датум: 17. Mart 2022 10:43 Категорија: новости

У оквиру акције "Засади дрво", под покровитељством Управе за шуме, нашу школу су посетили шумари и одржали предавање о шумама као природним животним заједницама. Заједно са ученицима 3/3 и 3/4 у дворишту школе су засадили два јавора, поклон од предузећа "Србија шуме"

"Оријентација у времену" - УГЛЕДНИ ЧАС 2/2

Датум: 05. Mart 2022 19:33 Категорија: новости

Оријентација у времену -угледни час учитељице Марије Миловановић.Било је задовољство дружити се са учитељицом и одељењем 2/2.

ОБАВЕШТЕЊЕ О БЕСПЛАТНИМ УЏБЕНИЦИМА

Датум: 02. Mart 2022 21:09 Категорија: новости

НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Датум: 28. Februar 2022 20:20 Категорија: новости

Поводом  Националног  дана  књиге, 28. фебруара,  у школској библиотеци је организована акција  "Читајмо гласно". Ученици трећег и четвртог разреда су били носиоци активности. Гласно су се читали цитати, стихови, омиљени делови књига, драмски текстови и о томе се и разговарало.Ми смо изабрали да наш  слоган буде " Кад отвориш књигу, отвори се  срце ".

Међународни Дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 26. Februar 2022 16:29 Категорија: новости

Ученици III/1 су на часу Грађанског васпитања обележили међународни дан борбе против вршњачког насиља "Pink Shirt Day" цртајући постере на ту тему. У циљу подизања свести о значају борбе против вршњачког насиља, њима су се придружили и другари који похађају Верску наставу и сви смо обукли РОЗЕ МАЈИЦЕ

ШКОЛСКА СЛАВА - СВЕТИ САВА

Датум: 27. Januar 2022 20:47 Категорија: новости

ОБАВЕШТЕЊЕ
Поводом сутрашње школске славе Светог Саве коју ове године обележавамо различито од ранијих година, а услед настале епидемиолошке ситуације, обавештавамо ученике да је сутра ненаставни дан. Сеча колача ће се обавити у 11 часова у присуству управе школе, вероучитеља и представника Ђачког парламента.
Свим запосленима и ученицима честитамо школску славу Светог Саву са жељом да је у следећој години прославимо традиционално и масовно као и ранијих година.
Управа школе
Поштована и драга децо,
још у раним хришћанским временима један византијски цар је рекао:“ Величина једног народ а не гледа се по броју тог народа ни по територији његовој. Величина једног народа гледа се по томе колико је тај народ изнедрио из себе Светитеља и угодника Божијих“.
Ако би ово узели као мерило онда српски народ јесте велики и Богом дани народ, јер је светородна лоза Немањића дала велике Светитеље и Просветитеље и тиме српски народ привела Богу и Богопознању.
Родоначелник српске државне идеје је Стефан Немања, а њен духовни и интелектуални творац је
Свети Сава.
Заслуге Светог Саве су огромне и за српску државу и за Цркву. Био је зачетник духовног препорода српског народа, успостављања српске књижевности, изграђивања српске народне културе, библиотекарства, медицине и болничког лечења, државотворства у српском народу, организације Српске цркве, уређивања мо
нашког живота, законодавства, породичног слављења, крсне славе, верског песништва и опште народног васпитања и образовања.
Прва прослава Светог Саве одржана је 1812.године у Земуну одакле се брзо проширила у све делове српства, а химна Светом Сави изведена је први пут 1839.године у Сегедину.
Српска Православна Црква 27.јануара слави дан свог утемељивача државе и школства – Светог Саву који се обележава у свим школама у Србији и Републици Српској.
Свети Сава нам је оставио школе и научио нас да је важна брига о ближњима, мирио нас са непријатељима и донео у наш народ љубав према Христу. Зато сада „ Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави“.
Вероучитељ Игор Нешић Миловановић