Достигнућа

Дан биодиверзитета

Датум: 30. Maj 2022 19:37 Категорија: новости

Ученици 5.разреда су обележили Дан биодиверзитета - 22.мај

"Богат си онолико колико језика говориш"

Датум: 20. Maj 2022 19:04 Категорија: новости

Чланови секције страних језика, ученици шестог и седмог разреда, реализовали су огледни час под називом "Богат си онолико колико језика говориш" под менторством својих наставница Дијане Андрејић и Невене Обрадовић. Уз њих смо пропутовали кроз шест земаља: Немачку, Енглеску, Русију, Шпанију, Француску и Турску, а том приликом су нам представили не само културу и традицију земаља чије језике уче у школи, већ су нас и упознали са неким од најраспрострањенијих светских језика.

Републичко такмичење из математике

Датум: 20. Maj 2022 17:43 Категорија: Достигнућа

У Kraљeву је одржано Републичко такмичење из математике на коме су учествовали наш ученик Теодор Стефановић и наставник Часлав Лeпојевић. Теодору честитамо на учешћу и на свим досадашњим изузетним резултатима!

Републичко такмичење ТИТ

Датум: 20. Maj 2022 17:39 Категорија: Достигнућа

Данас је одржано републичко такмичење из технике и технологије. Ученик 5. разреда Јаков Танасковић је освојио 1. награду!

"Врабац и ласте" Лав Толстој

Датум: 10. Maj 2022 12:13 Категорија: новости

Угледни час: Српски језик "Врабац и ласте" Лав Толстој,
Учитељица Сања Ђорђевић

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 08. Maj 2022 09:50 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из географије, одржаном 7. маја 2022. године у ОШ "Бранко Крсмановић" у Сикирици, ученик наше школе Ђорђе Илић 8/2, са наставником Сашом Микићем, освојио је 3. место.
Четитамо на одличном резултату!

Шаховски турнир

Датум: 06. Maj 2022 17:31 Категорија: новости

Шаховски турнир у оквиру изборног предмета ученика одељења 5/1 и 8/1 и наставника Горана Ђурђевића.

Најлепше осликано васкршње јаје

Датум: 25. April 2022 10:37 Категорија: Достигнућа

Приликом посете владике шумадијског Јована у порти храма св. апостола Петра и Павла одржано је такмичење основних школа у Јагодини за најлепше осликано васкршње јаје. Теодора Ристић, 7/2, ОШ "Милан Мијалковић" је освојила 1.место.

ТЕМАТСКИ ДАН - УСКРС

Датум: 20. April 2022 21:39 Категорија: новости

Данас смо уживали радујући се Васкрсу,заједно са мамама и понеком баком.
Тематски дан: Васкрс- најрадоснији празник.
1/3 и учитељица Гордана Јоцић.

ПОСЕТА МУЗЕЈУ НАИВЕ

Датум: 20. April 2022 21:37 Категорија: новости

Ученици 2/2 посетили су Музеј наивне и маргиналне уметности. Xвала на дивном дружењу кустосу, Јелени Јовановић !!!