ПОЧЕТАК ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА ШКОЛСКЕ 2021/2022.ГОДИНЕ

Датум: 27. Januar 2022 20:42 Категорија: новости

Поштовани ученици и родитељи,
Друго полугодиште школске 2021/2022. године почиње у понедељак, 24.јануара 2022.године.
Одлуком Министарства просвете, кризног штаба и тима за школе одлучено је да од 24.1.2022. настава буде реализована по комбинованом моделу на следећи начин:
1) У првом циклусу образовања (ученици од 1. до 4. разреда) примениће се први модел организације образовно-васпитног рада, тј. настава ће се реализовати непосредно у школи. Ученици крећу у поподневној смени од 14.00

2) У другом циклусу образовања (ученици од 5. до 8. разреда) примениће се други модел организације образовно-васпитног рада, тј. комбиновани модел наставе. Ученици сваког одељења ће бити подељени у две групе (група А и група Б), које ће похађати наставу на следећи начин: група А једне седмице долази на наставу у школу понедељком, средом и петком, док група Б исте седмице на наставу долази уторком и четвртком. Следеће седмице се групе мењају, па тако група Б долази на наставу у школу понедељком, средом и петком, док група А долази уторком и четвртком. Група која није непосредно на настави у школи у обавези је да прати часове на платформи Google classrooм
Настава у школи 24. јануара за ученике другог циклуса почиње са групом А у првој недељи другог полугодишта (од 24. до 28. 01. 2022.).
Само прве недеље другог полугодишта наставу у школи у понедељак и среду имаће ученици из групе А, а у уторак и петак ученици из групе Б.
У четвртак, 27. јануара обележавамо Савиндан, те је овај дан за све ученике ненаставни, али радни.
3) Часови се држе у реалном времену и трају 45 минута. Сви остали облици образовно-васпитног рада одржаваће се по редовном распореду.
4) Поштовање препоручених епидемиолошких мера је обавезно и подразумева: обавезно, исправно и доследно ношење маски од момента уласка у школско двориште и у простору школе од стране свих лица (ученика и запослених), одржавање физичке дистанце, одржавање опште и личне хигијене, као и одржавање хигијене у простору школе.

Посета првака библиотеци

Датум: 06. Januar 2022 11:48 Категорија: новости

Ученици првог разреда у посети Народној библиотеци " Радислав Никчевић "

Хуманитарни базар

Датум: 23. Decembar 2021 13:39 Категорија: новости

Ученици нижих разреда су посетили хуманитарни базар "За Вуканов први корак", у организацији ПУ "Бамби".

Дан школе 2021.

Датум: 17. Decembar 2021 20:44 Категорија: новости

Данас (14.децембра) је наш Дан школе. Ове 2021. године, на жалост, тај дан је другачији него претходних година. И даље нисмо у могућности да на пригодан и свечан начин обележимо Дан школе како бисмо желели и по чему смо били препознатљиви.
Поштујући мере и препоруке Владе Републике Србије, данашњи дан обележавамо без свечане приредбе и великог окупљања.Уз помоћ ваших наставника и родитеља свакодневно се трудимо да својим знањем и искуством учинимо да што безболније пребродите ово време до оног када ћете се уз учење поново безусловно дружити и радовати.
Наставницима и свим запосленима у Школи, уз сво поштовање, захваљујем на храбрости и истрајности којом су показали да давањем свог максимума можемо одговорити сваком изазову.Уносили сте осмех у животе других особа што могу само посебни људи а ви сте то чинили сваки дан упркос тешкоћама.
Драги ученици, жао ми је што морате да сазревате брже од својих година и што вас живот учи да нека питања немају одговор али да упркос томе сваког дана имате на уму да ви том истом животу дајете смисао и лепоту. Желим вам пре свега, да останете здрави, насмејани, толерантни, да стекнете знања која ће Вам остати и која Вам нико не може одузети кад све ово прође, као што је све пролазно.
Родитељима желим да верују у своју децу, али и у наставнике своје деце и у нашу заједничку жељу да нас једнако сутрадан учине поносним својим личним и професионалним постигнућем.
Срећан нам свима Дан школе!
Директор школе Весна Милосављевић

Поводом Дана школе положено је цвеће на бисту народног хероја Милана Мијалковића чије име школа носи.

Траговима прошлости Пројекат III/1

Датум: 17. Decembar 2021 20:17 Категорија: новости

25.11.2021. ученици 3/1 су посетили "Завичајни музеј".Експонате музеја нам је представила кустос музеја и историчар уметности Јасмина Трајков. Пуни утисака вратили смо се у школу и цртали оно што нам се највише допало од експоната! Затим смо глумили децу из праисторије и правили мале глинене играчке какве смо видели у музеју.Све у свему било нам је веома интересантно. И научили смо доста о нашој прошлости.

Школско такмичење из математике

Датум: 05. Decembar 2021 16:19 Категорија: новости

У здравом телу здрав дух

Датум: 05. Decembar 2021 16:18 Категорија: новости