АКТИВНОСТИ ПОВОДОМ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Понедељак 3.10.
Музички дан
Гости Музичка школа "Владимир Ђорђевић",
Домаћин хор наставнице Неде "Милан Мијалковић"
Уторак 4.10.
Промоција дечјих права- "Нека порасте наше дрво дечјих права"
Среда 5.10.
Деци игра треба да расте до неба "Између две ватре"
Четвртак 6.10.
А уместо лека , деци дајте смеха "Покажи шта знаш"
Петак 7.10.
"Маскенбал је права ствар "

Медијска писменост

Датум: 28. Septembar 2022 20:15 Категорија: новости

Ученици петог разреда упознали су се са појмом медијске писмености, као и са осталим врстама 'писмености' које човек 21.века треба да поседује. Бавили су се традиционалним и савременим медијима. Истраживачким задацима и радионицама дошли смо до следећих закључака - штампане новине читају углавном деке и то ретко, радио се слуша у колима, а медиј који је најзаступљенији јесте интернет. Ученици су сазнали на који начин може да се обликује порука у медијима и схватили су да нарочиту пажњу треба да посвете провери веродостојности поруке. Оно на чему ће радити на наредним часовима јесте изградња критичког мишљења.

Посета предузећу ВУРОЛ

Датум: 19. Septembar 2022 16:10 Категорија: новости

У четвртак, 15. септембра 2022, ученици седмог разреда који похађају слободну наставну активност Предузетништво посетили су предузеће Вурол у Јагодини како би чули и видели како једно предузеће функционише.

Први школски дан

Датум: 01. Septembar 2022 20:44 Категорија: новости

Почетак школске године у старијим разредима свечано обележен интонирањем химне

Почетак школске године

Датум: 31. Avgust 2022 18:04 Категорија: новости

Обавештавамо ученике и родитеље да нова школска година почиње 01.09.2022.године по следећем распореду: свечани пријем првака у 9:00 часова – матична школа свечани пријем првака у 10:00 – подручно одељење на Колонији ученици другог, трећег и четвртог разреда у преподневној смени у 8:00 часова ученици од петог до осмог разреда у поподневној смени од 13:30 часова, осим у четвртак, када ће имати претчас у 12:45 код својих одељењских старешина. Пријем ученика петог разреда биће на наставничком улазу, а осталих ученика на ђачком улазу. Срећан и успешан почетак нове школске године, жели вам колектив ОШ „Милан Мијалковић“!

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ!

Датум: 26. Avgust 2022 11:12 Категорија: новости

ВАЖНО ОБЕВЕШТЕЊЕ - ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 23. Jun 2022 12:25 Категорија: новости

Посета Музеју наиве

Датум: 30. Maj 2022 19:44 Категорија: новости

Током Недеље музеја и манифестације Музеји за 10, наше одељење IV/1 је посетило Музеј наивне и маргиналне уметности.
У Музеју смо одржали час који је креиран шетњом кроз Музеј, где нас је са наивном уметношћу упознала Јелена Јовановић, кустос, музејски педагог. Говорили смо о најзначајнијим наивним сликарима и вајарима и њиховим ликовним остварењима, док смо кроз Креативну ликовну радионицу, покушали да откријемо како је своја дела стварао сликар Емерик Фејеш.

"Са природом на ти"

Датум: 30. Maj 2022 19:40 Категорија: новости

У оквиру акције Друштва учитеља "Са природом на ти" данас смо посетили Ђурђево брдо, Музеј воштаних фигура и Зоо врт. Лепо смо се провели, дружили, а и свашта смо и научили

Дан биодиверзитета